Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 
Urmas ROOS
Автор - Urmas ROOS. Опубликовано в Эстония, 31 августа 2017.
Hot 670 посещений 0 favoured

28.augustil tähistati  Pühtitsa Jumalaema Uinumise Stavropigaalses Naiskloostris (Kuremäe kloostris) Jumalaema uinumise püha, mis on üks õigeusu kalendri 12st tähtsaimast pühast. Igal aastal saabub kloostrisse pühast üritusest osa saama inimesi üle Eesti, aga ka Lätist, Soomest, Venemaalt, Ukrainast ja mujalt.

See on püha, milles on ühendatud nii kurbus kui ka rõõm, sest Jumalasünnitaja uinumine nagu ka Kristuse ülestõusmine räägib surma äravõitmisest ja elluäratamisest tulevasele elule. Jumalasünnitaja maise elu lõppu nimetatakse uinumiseks, mitte surmaks, sest tema surm ei olnud õigeusu kiriku õpetuse kohaselt tavaline inimlik surm: taevasse ei võetud mitte üksnes tema hing, vaid ka ta ihu.

Mul oli õnn osa saada ka sellel aastal kloostris toimunud pidustustest. Varusin aega, et jälgida läbi fotokaamera inimeste emotsioone. Arvan, et fotodega saab situatsioone kirjeldada autentsemalt kui sõnades. Niisiis, pakun Teile pika artikli asemel fotojutustust.

Tekst ja fotod Urmas Roos.

{gallery}1128{/gallery}


Urmas ROOS

Author: Urmas ROOS

16 0 0
...

У вас нет прав оставлять комментарии. Комментарии могут отставлять только зарегистрированные пользователи

Powered by CjBlog

Warning: include(/data02/virt33046/domeenid/www.slavia.ee/joomla25/images/simple.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /data01/virt34980/domeenid/www.servisnarva.ee/new/templates/rt_plethora/index.php on line 189

Warning: include(): Failed opening '/data02/virt33046/domeenid/www.slavia.ee/joomla25/images/simple.jpg' for inclusion (include_path='.:/opt/zone/lib/php') in /data01/virt34980/domeenid/www.servisnarva.ee/new/templates/rt_plethora/index.php on line 189

вход на сайт